Zasłony panelowe – alternatywa dla rolet

Zasłony panelowe to poszerzenie oferty rolet o zasłonę podobną w stylu, ale pasująca raczej na duże szerokie okna. Z powodzeniem można stosować w tym samym pomieszczeniu rolety i zasłony panelowe, ponieważ wykorzystywane są te same materiały. Nie ma więc problemu z doborem tej samej kolorystyki do tych produktów.

Zasłony panelowe składają się z szerokich pasów wykonanych z materiału na rolety. Pasy mogą mieć szerokość zależną od potrzeb klienta oraz rozmiaru okna. Pasów może być więcej jednak ich szerokość wtedy będzie mniejsza lub mniej ze znacznie szerszym wymiarem. Pamiętać należy, że zawsze po zsunięciu paneli na jedną stronę zawsze pozostanie jeden panel. Jeśli zasłona będzie w świetle wnęki część okna będzie zawsze zasłonięta.

Panele mogą być wykonane z różnych tkanin przeznaczonych na rolety. Można na jednej zasłonie zawiesić dla kontrastu jeden lub kilka paneli w innym kolorze. Dodaje to zasłonie indywidualnego charakteru.

Zasłona panelowa może być sterowana na cztery sposoby.

  • Sterowanie ręczne. Zasłona panelowa - sterowanie ręczne
  • Sterowanie prętem  Zasłona panelowa - sterowanie prętem
  • Mechanizm sznurkowy  Zasłona panelowa - mechanizm sznurkowy
  • Mechanizm elektryczny sterowany pilotem  Zasłona panelowa - mechanizm elektryczny sterowany pilotem

 

Rodzaj sterowania można dobrać dowolnie według własnych upodobań, należy jednak pamiętać o ograniczeniach poszczególnych rozwiązań.

Zasłony panelowe mają szerokie zastosowanie. Można zasłaniać okna w domu, ale często są wykorzystywane w salach konferencyjnych . Przy zastosowaniu tkanin zaciemniających można wnętrze niemal całkowicie zaciemnić. Innym pomysłowym zastosowaniem zasłony panelowej jest wykorzystanie paneli do oddzielenia poszczególnych części pomieszczenia.

Poniżej prezentujemy kilka możliwości zastosowania zasłon panelowych. Galeria zdjęć zasłon panelowych.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.