Rolety do okien dachowych

Rolety na okna do poddaszy to produkty szczególnie pożądane w okresie letnim, kiedy wzmożone nasłonecznienie w ciągu dnia powoduje znaczny wzrost temperatury we wnętrzu. Poddasza i pokoje z oknami dachowymi typu Velux, Roto czy Fakro latem są narażone na znaczne nagrzewnie. W tym przypadku nie wystarczy klimatyzacja. Aby osiągnąć efekt zmniejszenia temperatury w pomieszczeniu należy zamontować przysłony na okna.

Do tego celu rolety sprawdzają się znakomicie. Szeroki wybór tkanin o różnym stopniu przepuszczalności światła daje możliwość dostosowania nie tylko pod kątem kolorystyki, ale także ilość wpuszczanego światła.

Tkaniny na rolety dzielimy na 3 grupy,

  • transparentne – firanki :  rzadko stosowane na oknach dachowych,
  • rozpraszające światło: wpuszczają światło dzienne, jednak dają już zacienienie wnętrza. Przy kolorach jasnych wpada dużo światła, przy tym wnętrze nadal się nagrzewa. Przy kolorach ciemnych można osiągnąć efekt taki jak przy zastosowaniu tkanin podgumowanych zaciemniających,
  • zaciemniające – gumowane: to grupa materiałów szczególnie polecanych na okna dachowe. Posiadają powłoki odbijające światło i nie pozwalają na nagrzanie się wnętrza.

Rolety dachowe są najczęściej w kasecie,  która niweluje prześwity, a przy tym całość wygląda estetycznie. Kasety są dostępne w kolorze białym, srebrnym, oraz w kolorze jasnego drewna. Są wykonane z aluminium.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.